Ondokuz Mayıs Üniversitesi Amerika’nın North Dakota Devlet Üniversitesi ile Mevlana Değişim Programı Protokolü İmzalıyor

Mevlana Değişim Programı’ndaki lider üniversite OMÜ anlaşmalarına bir yenisini daha ekleyerek A.B.D. üniversiteleri ile olan anlaşma sayısını 5’e, toplam anlaşma sayısını ise 51’e çıkartmayı hedefliyor.

Akademik çalışmaları dolayısı ile Amerika’nın North Dakota Devlet Üniversitesi’nde (NDSU) bulunan akademisyenimiz Doç. Dr. Mehmet Serhat Odabaş’ın tanıttığı Mevlana Değişim Programı’nı büyük bir heyecan ile karşılayan NDSU yetkilileri üniversiteler arasındaki akademik işbirliğinin önünü açacak bu programı imzalamak yönünde harekete geçtiler. NDSU Global Destek Programı Yöneticisi Lisa Hauck Mevlana Programı’nın uluslararası boyutundan ve de sunduğu değişim imkanlarından oldukça etkilendiğini belirtirken NDSU Rektörü Prof. Dr. Dean L. Bresciani imzalanacak protokolün OMÜ ile NDSU arasındaki köklü bir işbirliği kültürünün tohumlarını atacağına yürekten inandığını vurguladı.
 
Uluslararası İlişkiler Birimi Başkan Prof. Dr. Hüsrev Mennan da söz konusu anlaşmanın imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dr. Mehmet Odabaş'a, OMÜ'yü, Samsun'u, ve Türkiye'yi Amerika'da başarılı bir şekilde tanıttığı ve de bu anlaşmanın imzalanmasına vesile olduğu için, teşekkürlerini iletirken Programın koordinatörlerimizin ve de akademisyenlerimizin benzer katkıları ile çok daha güçleneceğini ifade etti.